„Соколи“ ги отвораат вратите за натпреварот со естонски Калев

Управата на кошаркарскиот шампион Карпош Соколи соопшти дека влезот за претстојниот меч против Калев од Естонија во рамки на првото квалификациско коло од Лигата на шампионите на ФИБА ќе биде бесплатен.

– Ги повикаме нашите навивачи, симпатизери, но и сите други спортски вљубеници да дојдат на дуелот со Калев за да им ја дадат неопходната помош на избраниците на тренерот Борче Даскаловски. Наша желба е со здружени сили да дојдеме до драгоцената победа, но и до солидна предност која делумно би ни ја олеснила работат пред реваншот во Талин.

Натпреварот Карпош Соколи – Калев е закажан за 19 септември од 17 часот во СЦ „Борис Трајковски“ во Скопје.