Вуко Борозан го постигна најубавиот гол во СЕХА лигата во третото коло (ВИДЕО)

Уште еден гол од ракометар на Вардар е избран за погодок на колото во СЕХА лигата, овој пат во сопственост на Вуко Борозан.

Голот на Борозан против Мешков Брест е најдобриот во СЕХА лигата за третото коло. Погледнете ги најдобрите пет голови на колото: